Mladí si neumí užívat, říká starší generace

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To, že starší generace vždy najde rozdíly s mladší a nejmladší generací je zcela běžné a řekla bych, že do jisté míry i pochopitelné. Možná to nikoho nepřekvapí, ale starší generace teď tvrdí, že si mladší generace neumí užívat života. Prý pořád jen sedí před obrazovkami počítačů a život jim plyne mezi prsty.

Stereotypní názory starších

Možná na tom něco pravdy bude. Jelikož všichni dobře víme, že digitální technologie nás zcela pohltily a myslím, že většina z nás stráví na počítači nebo na telefonu více než hodinku denně. Ano a i to je pro starší generaci problém. Pro ně to totiž může vypadat, že po tuto dobu vůbec nic neděláme. Je dost náročné, vysvětlit babičce nebo dědovi, že člověk může i pracovat z domu on-line a to díky internetu a počítači, myslím, že oni této skutečnosti jen tak neporozumí.

Starší generace má také často narážky na to, že mladé holčiny chtějí chodit na vysokou školu. Po absolvování je jim 25-26 let, poté je třeba nějaká ta praxe v zaměstnání. A tím pádem svatba a 1. potomek přichází až se 30. narozeninami. Dříve toto všechno bylo jiné a pokud měla že na dítě kolem 25. roku, už se spekulovalo, že je tam něco v nepořádku. Takže tento moderní “trend” je pro postarší lidi také dost nepochopitelný.

Nemyslí na budoucnost?

S předchozím odstavcem se i pojí ta skutečnost, že mladí lidé spíše preferují kariéru a cestování než založení rodiny, zajištění hypotéky a koupi vlastního bytu nebo domu. V očích starší generace to tak může vypadat tak, že se mladí lidé nechtějí vázat, chtějí pořád někde cestovat, střídat partnery, utrácet mnoho peněz, ale nemyslet na budoucnost. Nemohu mluvit za všechny, ale myslím, že se mezi mladými lidmi najdou i ti zodpovědní, kteří na budoucnost myslí v první řadě.

Važme si starších, i když …

Starší generace je důležitá tím, že jsou to naši předkové. Mohou nám předat zajímavé znalosti a zkušenosti. Ale tím, že se doba a technologie vyvíjí, oni dost často zůstávají pozadu a už tento skok nezvládají. A bohužel ten rozdíl je markantní. Je fajn vyslechnout si názory této generace, od které se máme co učit, strávit s nimi nějaký ten čas, ale všeho s mírou. Přece jen, je lepší více času trávit s vrstevníky a rozvojem sebe sama, nemyslíte?

Sdílet článek

Komentovat článek