Jeďte se zahřát do teplých krajin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podzim už je v plné síle tu a chladné počasí nám o tom dává jasně vědět. Pokud i ty patříš mezi ty, kteří v tomto období milují teplé čaje, praskání krbu a svetry, tento článek je přímo pro tebe! Podzim je ideální doba na nějakou cestu a dovolenou za teplem.

Proč cestovat na podzim?

Podzim sice znamená, že většina z nás má již své dovolené za sebou. Ale právě podzim je ideální na cestování. A to z toho důvodu, že ve většině letovisek a destinací skončila letní sezóna a neuvěřitelné pařáky jsou pryč. Mnoho hotelů a restaurací také zlevnilo své služby, jelikož nával turistů již není tak obrovský. Vy si tudíž vše můžete užít na 100 % a neomezovat se tak, jak tomu je v sezoně. No není to ideální?

A do jakých destinacích vyrazit?

Valná většina dovolenkových destinací v Evropě se potácí s podobným počasím jako máme teď v Čechách. Na poznávací výlet ideální, ale na koupání už to nebude. Snad o trochu lépe je na tom snad jen jižní Řecko nebo Turecko (oblast okolo Antalye, Alanye, Bodrum atd.), popř. ještě i Španělsko. Ale na dlouhé vyvalování na pláži nebo celodenní koupání to už také není.

Pro horké počasí si musíte zaletět trošku dále od naší země. V této době jsou teplotně dostupné hlavně africké destinace jako je Egypt, Zanbzibar, Tunisko nebo Kapské Město. Vím, že dost lidí tam jezdí spíše přes sezonu, ale teď si díky nižším teplotám můžete užít i nějaké ty výlety okolo, nejem pláže. Karibik je pro tuto kalendářní dobu také ideální volbou.

Než si ale dovolenou vyberte, mrkněte na ceny letenek. Nekupujte hned zájezd u cestovní kanceláře, ale zkuste nejprve zapátrat sami. Ono se dost často stává, že letenku a hotel s polopenzí/all inclusive najdete za menší peníz než od CK. Což by pro vás bylo o 100 % výhodnější.

 

Tak co, do jaké destinace se vydáte?

Sdílet článek

Komentovat článek