Jak uspět u zkoušek na VŠ?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Semestr na vysoké škole už jistě začala každému studentovi. Po dlouhé době volna a prázdnin je to docela zápřah nejen psychický, ale i fyzický. Testy a zkoušky jsou za rohem a ty nevíš, co s tím?

Choďte na přednášky

Semestr nám začal a jak jistě dobře víte, přednášky většinou nemají povinnou účast. Takže je zcela běžné, že první hodinu se vás tam sejde 100 % zapsaných studentů, poté ale méně a méně. Ale buďte si jistí, že učitelé si dost pamatují obličeje a pokud nechodíte na přednášky, už u něj máte mínus. A pokud se stane, že jste se ještě pořádně nenaučili danou látku, zahráváte si pěkný problém.
Zkuste si tedy vyčlenit volný čas a na přednášky chodit. Vše odposloucháte, uděláte si vlastní zápisky a potom budete mít méně práce při přípravě na zkoušku.

Připravujte se průběžně

Jasně, to se lehce řekne, ale je to dost náročné to dodržet, že? Jasně, chápu :). Ale věřte, že pokud toto motto dodržíte, zkoušky zvládnete v rekordním čase a s výbornými výsledky. Ono pokud si začnete pracovat na seminárních pracích a referátech již teď na začátku semestru, druhou polovinu semestru můžete v poklidu věnovat učení. A po Vánocích hurá na zkoušky s úspěchem!

Nenechte nic na poslední chvíli

Toto tvrzení fakticky dost navazuje na první motto. Pokud máte na vše dostatek času na učení na zkoušky a začnete vše vypracovávat na poslední chvíli, hrozí jasný neúspěch. Jednak musíte vše vypracovat a naučit se v rekordním čase. Celou danou zkušební kapitolu se nenaučíte pořádně. Nebudete schopni spát dostatečný počet hodin. Budete celou dobu unavení a ospalý. Pokud tedy danou zkoušku zvládnete, jste borci, ale upřímně tomu moc nevěřím.
Se vším začněte včas, naplánujte si vše dle deadlinů a nic takového se vám nestane!

Učte se se spolužáky

Není nic lepšího, než se sejít se spolužáky v dobré kavárně nebo v knihovně a učit se na zkoušky spolu. Pokud náhodou nemáte zcela kompletní zápisky, spolužáci se jistě podělí. Doplníte si mezery, naučíte se vše potřebné a ještě zažijete kopu srandy! A věřte, že se vše naučíte mnohem rychleji, než kdybyste v učení leželi celý víkend. Vždyť vysoká škola není jen o učení, ale i o zábavě a cestování

Sdílet článek

Komentovat článek