Jak se co nejlépe připravit na pracovní pohovor?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pokud jste absolventi škol nebo chcete změnit práci, rozhodně byste se měli připravit na pracovní pohovor. Někdo to bere zcela automaticky, ale většina z nás to dost podcení a poté na to doplatí. Jak se tedy připravit a uspět u pohovoru?

Základem je kvalitní CV

Než budete o nějakou práci vůbec žádat, je třeba, abyste si vytvořili pravdivé CV (životopis), kam uvedete vše od vzdělání až po pracovní zkušenosti a vaše dovednosti. Na internetu můžete najít mnoho vzorů nebo tutoriálů jak na to. Dost efektivní je, pokud si životopis napíšete i v AJ, jelikož na určitých pozicích to přímo vyžadují. Následně poté si pouze aktualizujte datum, popř. nějaké osobní informace o vás a máte hotovo :).

Jak si vybrat ideální pozici?

Pokud jste absolvent, bohužel nemůžete žádat o jakoukoli práci. I přesto, že máte nějaké menší pracovní zkušenosti (školní praxe, brigáda atd), ne všem firmám pouze toto stačí a vyžadují delší zkušenosti. To je sice trošku problém, ale zase na druhou stranu, na některé pozice ani nepotřebujete mít určité vzdělání a vše vás naučí za pochodu. Obecně platí, že zpočátku byste se měli zajímat o pracovní nabídky z vašeho vystudovaného oboru a teprve po měsíci, pokud se vám odnikud zpět neozvou, tak i o jiné.

Nabídky práce můžete sehnat jak na internetu, tak i na úřadu práce nebo ve vývěskách v obchodech, firmách či kancelářích. Stačí se jen pozorně koukat a hlídat si do kdy se můžete hlásit.

Byl jsem přijat do práce

Pokud jste u pohovoru uspěli a zavolali vám zpátky s touto zprávou, domluvte se s nimi na podpisu smlouvy. Bez toho práci nepřijímejte! Dávejte si také pozor, jakou smlouvu nebo dohodu podepisujete a na jak dlouho. Na internetu si můžete spočítat čistou mzdu (tj. váš výdělek po platbě daní, zdravotního a sociálního pojištění).

 

Přeji hodně štěstí při hledání práce!

Sdílet článek

Komentovat článek