Jirka Král a Avast spouští projekt Buď safe online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jirka Král je v současné době velkým vzorem nejen pro děti. Jeden z našich nejúspěšnějších Youtuberů s více než 900 tisíci odběrateli však svůj znatelný vliv nikterak nezneužívá. Je tomu totiž právě naopak!

Již v minulosti jsme byli svědky toho, kdy přispěl Jirka více než 300 tisíc korun na charitativní účely. V listopadu loňského roku totiž uspořádal 24 hodinový charitativní stream, kdy se během prvních pěti hodin vybralo neuvěřitelných 100 tisíc korun, což nám opět ukazuje sílu a vliv Youtuberů, sociálních sítí i Jirky Krále. Společně s Jirkou se tohoto projektu zúčastnil například Jirkův bratr Petr, který je současně jeho partnerem v Zetku., což je kavárna, nahrávací studio a chill-out herní zóna v centru Prahy. Dále jsme během jednoho dne měli možnost zahlédnout také jeho sestru Katku z kanálu Svět podle Katky, Vláďu z kanálu VladaVideos či Shopaholic Nicol. Cílem bylo vybrat 80 tisíc korun, které byly potřebné pro nákup přístrojů pro dětskou nemocnici v Brně, což vybraná částka několikanásobně překročila. Jirka Král poté přidal na svůj Instagram fotku jako důkaz o odeslání peněz na účet nemocnice. 

A post shared by Jirka Král (@jirkakral) on

Dalším projektem, který je potřeba ocenit, je nově připravovaná spolupráce se společností Avast, která se stará o ochranu uživatelů internetu. Společně vytvořili projekt Buď safe online, který byl v březnu odstartován přednáškou Jirky Krále na první škole. Cílem projektu, který vzniká pod záštitou Ministerstva školství, je vzdělávat děti o bezpečném chování na internetu.

Jirka během 14 měsíců podnikne 14 přednášek na 14 základních školách v doprovodu experta na internetovou bezpečnost z Avastu, se kterým se budou společně věnovat převážně aktuálním tématům, například druhy internetových hrozeb číhající na internetu, jak poznat falešnou aplikaci, jak si správně zabezpečit svá data a profily na sociálních sítích nebo např. jak si vytvořit silné heslo. Téma vytvoření silného hesla je současně i tématem prvního videa, které právě dnes, pouze 14 hodin po návratu ze své dovolené na Aljašce, Jirka se svým týmem natáčí.

Pokud byste se i Vy společně se svou základní školou rádi projektu zúčastnili, je stále možnost se přihlásit. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách projektu Buď safe online.

Sdílet článek

Komentovat článek