TOP 5: zajímavé kinopremiéry v listopadu 2018

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komu by se chtělo v listopadu příliš namáhat? Posezení v kině je příjemnou variantou, jak se odreagovat od stresu každodenních dnů. Záplava vánočních a zimních filmů doposud nedorazila, tak se místo toho můžeme pokochat žánrově rozmanitými snímky, které se v listopadu dočkají kinopremiéry. Ty nejzajímavější z nich si představíme v dnešním článku.

Louskáček a čtyři říše

Datum kinopremiéry: 1.11.

Na úvod omrkneme nový pohádkově laděný snímek. Mladičká Klára se vydává na výpravu do zvláštního magického světa. Film je přímo nabit hereckými hvězdami: objeví se v něm Keira Knightley, Helen Mirren, Morgan Freeman, Matthew Macfadyen a další. Mohlo by jít o skvělou příležitost, jak se ponořit do říše fantazie a znovu si zavzpomínat na dětství.

Bohemian Rhapsody

Premiéra: 1.11.

Skupinu Queen jistě není třeba dlouze představovat – řadí se mezi nejznámější hudební skupiny dvacátého století. Nový film od režiséra Bryana Singera (stojí například za sérií X-Meni) zachycuje osudy skupiny a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho. V hlavní roli se objevil českým divákům prozatím méně známý Rami Malek. Film má v tuto chvíli na Československé filmové databázi hodnocení hodně přes devadesát procent, takže se zdá, že si získal lásku publika a byla by škoda ho přehlédnout. Obzvlášť jestli máte rádi hudbu od Queen.

Grinch

Premiéra: 8.11.

Nebyl by to nový měsíc bez aspoň jednoho pořádného animáku v kinech. Po oblíbeném vánočním filmu s Jimem Carreym v titulní roli dostaneme animovanou verzi. Nevrlému Grinchovi, který nenávidí Vánoce, propůjčil hlas Benedict ‘Sherlock Šmak’ Cumberbatch. Jestli v listopadu hodláte do kin vyrazit se svými malými ratolestmi, lepší volbu než právě tento film pravděpodobně nenajdete.

Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15.11.

Nevysloveným králem měsíce listopadu je pokračování Fantastických zvířat z magického světa J.K. Rowlingové. Znovu se potkáme se svérázným badatelem Mlokem Scamanderem (Eddie Redmayne), ale tentokrát na problémy nebude ani zdaleka sám. Nemalou roli bude ve snímku hrát mladý Albus Brumbál, kterého si vystřihl Jude Law. A jak již název napovídá, příběh se bude točit okolo zločinů známého černokněžníka Grindelwalda (Johnny Depp), což znamená, že bychom se kromě řady kouzel a magických potvůrek mohli dočkat také pořádné dávky akce a napětí.

Robin Hood

Premiéra: 29.11.

A na závěr tu máme nové zpracování legendárního vyvrhela a bojovníka Robina Hooda, který bohatým bral, chudým dával a ještě stihl milovat krásnou pannu Marianu. Hlavní roli ztvárnil Taron Egerton, který zazářil především ve filmech podle komiksové série Kingsmen. Po dalších nových ztvárněních starých legend tak došla řada i na Robina (a ne toho od Batmana). Uvidíme, jestli se zelený lukostřelec divácky trefí do terče nebo zůstane zcela mimo.

Sdílet článek

Komentovat článek