Nové seriály: Život je hra

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nápaditý nový český sitcom Život je hra zaujme kromě ústřední myšlenky i sympatickou délkou.

O čem to je?

Štěpán (Václav Marhold) řeší problémy, které budou dobře známé spoustě lidí jeho věku. Je mu něco přes dvacet a právě mu přítelkyně dala kopačky. Štěpán ji chce získat zpátky, ale podaří se mu to? Jeho příběh sledujeme nejenom my, ale rovněž dva sportovní komentátoři (Michal Suchánek a Petr Marek). Tato podařená dvojice hodnotí každičký Štěpánův čin a prožívají ho spolu s ním.

Inspirace a námět

Seriál se nechal inspirovat norským sitcomem, nejde tedy o původní námět. Přesto stojí za pozornost, protože zajímavou myšlenku zdatně převádí do českých reálií, které budou většině diváků velmi povědomé.

Jak se povedl první díl?

První díl tohoto seriálu úspěšně zvládne diváka zaujmout. Představí hlavní postavy, především pak Štěpána, jehož patálie a problémy budeme napříč první desetidílnou sérií sledovat. Neméně významnou roli hrají v dění oba dva komentátoři. Vyjadřují se ke všem situacím, jimiž Štěpán prochází (aniž by si ovšem Štěpán, jeho přítelkyně či jakýkoliv jiný hrdina byli vědomi jejich přítomnosti).

Přítomnost komentátorů je tím klíčovým prvkem, který seriál odděluje od běžných sitcomů. Pilotní díl jinak předkládá poměrně obyčejný příběh – kluk dostane kopačky a chce svou bývalou přítelkyni získat zpátky. Protože však Štěpánovo snažení sledujeme skrze optiku komentátorů, rázem získává jiný rozměr. Komentátoři nešetří vtipem, který v nejednom případě padne na úrodnou půdu, a zdánlivě všední situace se tímto mění ve vysoce zábavnou. Říká se, že Češi bývají od přírody škodolibí. Jestli je to pravda nebo ne, to jen těžko určíme. V případě tohoto seriálu ale platí, že divák bude fascinovaně sledovat Štěpánovy trapasy, dobře se bavit a zároveň doufat, že se nikdy neocitne ve stejné situaci.

Herci se do svých rolí hodí. Václavu Marholdovi jeho úloha sedne, jako typický mladík něco přes dvacet působí přesvědčivě. Oba dva komentátoři, Michal Suchánek a Petr Marek, pak hází jednu perličku za druhou a nejednou se díky jejich trefným postřehům zasmějete. Štěpánova bývalá přítelkyně v podání Jenovéfy Bokové v první epizodě neměla takovou příležitost zazářit jako její herecký kolega Marhold. Třeba se jí ale dostane většího prostoru v následujících dílech (nebo taky ne).

Seriál nejenže baví, ale také předkládá rozumnou délku jednotlivých epizod. První díl trvá pouhých jedenáct minut. Díky tomu jeho sledování uteče velmi rychle a v příběhu se nenajdou žádná hluchá místa.

Stojí za to pilot zkouknout?

Určitě ano. Jestli vám nesedne, přijdete o pouhých jedenáct minut času. Pokud se však tato humorná a dobře obsazená podívaná ukáže být vaším šálkem čaje, dostanete vydařenou zábavu, kterou navíc díky krátké délce budete mít za chvíli zkouknutou. Seriál tak přímo vybízí k tomu, abyste zhlédli víc epizod po sobě. Podobně svěže působící počin se v rámci české tvorby málokdy vidí. Obzvlášť takový, který by vtipně předkládal divákům situace, které jim budou více či méně dobře známé z jejich vlastních životů. Život je hra proto rozhodně stojí za zkoušku. I když pravděpodobně nejvíce sedne divákům ve věku hlavního hrdiny, vychutnat by si ho mohl každý, kdo se jednoduše chce pobavit u fajn sitcomu.

70% Good

První díl českého sitcomu Život je hra potěší všechny zájemce o zábavnou podívanou, která navíc díky střídmé stopáži uteče rychleji než voda.

  • Hodnocení 70 %
Sdílet článek

Komentovat článek