Nové seriály: Titans

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nový superhrdinský seriál Titans od stanice DC Universe přivádí na scénu skupinu Mladých Titánů, jimž vévodí nikdo jiný než Dick Grayson, bývalý Robin.

O čem to je?

Dick Grayson (Brenton Thwaites) opustil Gotham a s ním i svého mentora Batmana. Nyní pracuje jako detektiv, ale ani to mu nezabrání bojovat se zločinem v superhrdinském kostýmu. Mladičká Rachel Roth (Teagan Croft) oproti tomu válčí se svou temnou stránkou, která čas od času vyjde na povrch a začne kolem sebe šířit násilí. Cesty Dicka a Rachel se střetnou a tato neobvyklá dvojice se musí vypořádat s nepřáteli, kteří jsou Rachel v patách. Naštěstí na to podle všeho časem nebudou sami.

Inspirace a námět

Seriál Titans vychází z komiksů zachycujících dobrodružství superhrdinského týmu Mladí Titáni (Young Titans). Jak název týmu napovídá, jeho členy jsou mladí hrdinové, kteří tak tvoří protipól vůči Lize spravedlnosti a dalším dospělejším superhrdinům. Vedle Dicka Graysona/Nightwinga do týmu dále patří Raven, Beast Boy a mnozí další.

Jak se povedl první díl?

Mohlo by se zdát, že superhrdinských seriálů máme již mnoho. Novému superhrdinskému kousku Titans se přesto daří pokrýt segment, který v televizi příliš mnoho zastoupení doposud nemá. Jednak zachycuje dobrodružství mladších superhrdinů, ale také jde o týmovku, které jsou v hrané verzi přece jenom poměrně vzácné. Dalším hraným příkladem týmového seriálu je Legends of Tomorrow. Titans se ale na rozdíl od Legend podle všeho ponesou v daleko temnějším duchu.

První díl zvládá představit většinu nejdůležitějších hrdinů. Seznámíme se především s Dickem a s Rachel, jejichž příběhové linky jsou vykresleny nejpečlivěji. Krátce se však v pilotní epizodě mihnou i jiní hrdinové, kteří s velkou pravděpodobností budou hrát výraznější roli v pozdějších dílech.

Ačkoliv má první díl délku padesát minut, přesto zvládne zaháčkovat a děj plyne vpřed velmi rychle. Zčásti je to zapříčiněno tím, že se příliš nezdržuje a hned v úvodu nás hodí do děje. Rachel se tak záhy ocitá v problémech, s nimiž si sama nezvládne poradit. Dick na sebe brzy obleče svůj superhrdinský kostým a jde kosit záporáky. A na obzoru se objevuje prozatím neurčitá hrozba, která hrdiny bude pravděpodobně po zbytek série (a možná i déle) trápit.

Pastva pro oči i mysl

Na pilotu jde vidět, že do něj bylo vloženo nemalé množství peněz. Pochmurné prostředí, v němž se většina příběhu odehrává, pomáhá dokreslit intenzivní atmosféru napětí a nebezpečí. Vyloženou pastvou pro oči jsou pak superhrdinské bitky, které v tomto dílu obstará především Nightwing. Jestli se stejně rádi jako já kocháte choreografií soubojů, v případě seriálu Titans si přijdete na své. Násilím nešetří, takže není pro slabé povahy, ale všichni ostatní budou při jeho sledování chrochtat blahem. Speciální efekty jsou rovněž podařené. Obzvlášť když se temná stránka Racheliny mysli přihlásí o slovo nebo když záhadná Starfire čelí svým nepřátelům.

První epizoda uvede ústřední záhadu, která se potáhne napříč zbylými díly první série, čímž dokáže úspěšně nalákat ke sledování i dalších dílů. V tuto chvíli není prozatím jasné, kdy a v jaké podobě se ukážou jiní hrdinové, kteří později vytvoří tým Mladých Titánů. Napnuté očekávání je ale pouze jednou z radostí, kterou bude divák při sledování seriálu zažívat. Čím většími fanoušky DC vesmíru jste, tím víc vás bude bavit hledat souvislosti, seznamovat se s dalšími superhrdiny a tipovat, jestli se třeba v seriálu později na okamžik ukáže i starý známý Batman.

I bez Batmana si však hrdinové vystačí. Mladý australský herec Brenton Thwaites (vidět jsme ho mohli například v prozatím posledním dílu série Piráti z Karibiku nebo ve fantasy pohádce Maleficent) jako Dick Grayson odvádí výborný výkon. Svému hrdinovi propůjčuje správnou porci charismatu i duševní nevyrovnanosti (protože když někomu přímo před očima umřou rodiče a pak stráví –x let běháním po střechách s Batmanem, jen stěží bude úplně normální). Dobře si vede i teprve čtrnáctiletá Teagan Croft, která ztvárňuje Rachel. Dynamika mezi Rachel a Dickem je jedním z nejsilnějších kladů celého dílu, který má už tak dost předností.

Stojí za to pilot zkouknout?

Stoprocentně ano! Podobně vydařený pilot se málokdy vidí. Okamžitě zaujme, představí fascinující hrdiny a vykreslí atmosféru tak hustou, že by na její překrojení nestačily nejspíš ani Nightwingovy zbraně. Jestli tedy chcete vidět superhrdinský seriál o mladých a pro mladé, který dobře známou tématiku předkládá zase trochu jiným, osvěžujícím způsobem, Titans jsou ta pravá volba pro vás. Navíc byl již seriál prodloužen pro druhou sérii, takže máme jistotu, že jsme se s Dickem Graysonem, Rachel a dalšími budoucími Mladými Titány neviděli naposled!

100% Awesome

Pefektní pilot k nové napínavé superhrdinské podívané, který okamžitě strhne a naláká na sledování dalších dílů. Epizoda nemá jedinou chybičku a budoucí tým Mladých Titánů se tak v hraném podání uvedl ve velmi dobrém světle.

  • Hodnocení 100 %
Sdílet článek

Komentovat článek