Nové seriály: The Rookie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policejní seriál The Rookie uvádí na scénu pravděpodobně toho nejstaršího nováčka u policie vůbec.

O čem to je?

John Nolan (Nathan Fillion) prochází životní krizí. Je mu čtyřicet, právě se rozvedl, a příliš neví, co si počít dál. Nakonec se rozhodne přidat k policii a po absolvování výcviku přichází do policejního okrsku v Los Angeles. John se bude muset snažit dvakrát víc než ostatní, aby nadřízeným dokázal, že i ve svém věku nepatří do starého železa. Dokáže to nebo časem zjistí, že policejní dráha pro něj přece jenom není to pravé?

Jak se povedl první díl?

Není bez zajímavosti, že seriál vychází ze skutečných událostí. Ať už si však tvůrci přikreslují realitu k obrazu svému nebo ne, prvnímu dílu to na kvalitě nikterak neubírá. Jde o pořádně nadupanou jízdu od začátku až do konce.

Začněme hlavním hrdinou. John je velký sympaťák a je snadné se s ním ztotožnit a držet mu palce. Jeho povaha je během pilotního dílu vykreslena velmi solidně, takže ke konci nám přijde, jako bychom ho znali už mnohem delší dobu, což je u nových seriálů vždycky plus. Když divákům začne rychle záležet na hrdinech, mají pak mnohem větší tendenci zhlédnout i následující díly.

Nathan Fillion nezklamal a znovu dokazuje, že se oprávněně řadí mezi herecké hvězdy seriálového světa (kdo by nevěřil, nechť omrkne jeho již kultovní sci-fi Firefly nebo nezapomenutelnou superhrdinskou muzikálovou podívanou Dr. Horrible’s Sing-Along Blog). Silného tahouna v hlavní roli bychom tedy měli, a co vedlejší postavy? I ty jsou dobře pojaté, někdy zábavné, někdy tak nepříjemné, že byste je nejraději přetáhli něčím těžkým po hlavě, ale nikdo z nich nepůsobí jako chodící klišé.

Záživné od začátku do konce

První epizoda udržuje po celou dobu svižné tempo, které se ještě zrychlí poté, co John dorazí na policejní stanici v Los Angeles a zapojí se poprvé do akce. Protože sledujeme příběhové linky hned tří nováčků u policie, nedostaneme šanci se začít nudit. Jednotlivé linky se příležitostně proplétají, přičemž největší pozornost je věnována pochopitelně právě Johnovi. I ostatní hrdinové ale dostanou svou šanci zazářit. Akce je pak dobře ztvárněná, dojde i na nějakou tu fyzickou potyčku či přestřelku, při níž divák stejně jako postavy samým napětím pomalu ani nedýchá.

První díl tedy úspěšně zvládá napnout i pobavit. Humorné scény většinou vycházejí z potíží, kterým John čelí jako poněkud přestárlý bažant, nebo z potyček mezi novopečenými policisty a jejich služebně zkušenějšími nadřízenými. Jediné, co tak působí poněkud unáhleně, je romantická dějová linka. Ta se v tomto dílu objeví jakkoliv odnikud, a dokonce jsem chvíli pochybovala, jestli mi náhodou něco neuteklo. Ale ne, opravdu spolu dvě postavy zničehonic randí, aniž by na jejich vztah bylo předtím jakkoliv výrazněji poukázáno. To trošku pokazí celkový dojem z jinak výborné pilotní epizody. Naštěstí však jde jen o drobnou chybku, která na výslednou kvalitu nemá příliš velký vliv.

Stojí za to pilot zkouknout?

Bezpochyby! Podobně vydařený, akční, vizuálně kvalitní a výborně zahraný pilotní díl se málokdy vidí. Tento seriál má díky sympatickému hlavnímu hrdinovi šanci oslovit dokonce i ty diváky, kteří jinak policejním seriálům tolik neholdují (vím, o čem mluvím, sama patřím mezi ty, kteří si raději pustí fantasy nebo sci-fi než krimi). Přesto mě The Rookie zaujal a ráda se podívám na další dobrodružství Fillianova policisty. I vy seriálu zkuste dát šanci – aspoň zjistíte, že ani po čtyřicítce není pozdě na to pokusit se najít smysl života.

80% Awesome

Pilotní díl nového policejního seriálu The Rookie velmi rychle zvládne zaujmout a díky napínavému ději, sympatickému Fillionovi v hlavní roli a kombinaci napětí a humoru zaručí, že si budete chtít pustit i další epizody.

  • Hodnocení 80 %
Sdílet článek

Komentovat článek