Nové seriály: Legacies

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nový fantasy seriál Legacies od stanice The CW se orientuje především na všechny mladé milovníky upírů, vlkodlaků a čarodějek.

O čem to je?

Hope Mikaelson (Danielle Rose Russell) žije v bezpečí školy pro dospívající nadpřirozené bytosti. Dokonce i v obklopení upírů, vlkodlaků a čarodějů je Hope outsider – je totiž jedinou svého druhu. V její krvi se mísí geny všech tří druhů. Hope je rozhodnutá pevně se izolovat od ostatních lidí a nepouštět si je příliš k tělu. To se změní v okamžiku, kdy se ve škole ocitne její starý známý Landon Kirby (Aria Shahghasemi). Hope záhy zjistí, že důvěra se občas nevyplácí a jestli má spravedlnosti učinit zadost, bude se možná muset poddat svým nejtemnějším impulzům.

Inspirace a námět

Seriál Legacies vychází z fantasy seriálů Upíří deníky a The Originals. Druhý zmíněný zachycoval život otce Hope, upíra Klause Mikaelsona, a Hope samotná se v seriálu objevila jako dítě. Nyní se stala hrdinkou svého samostatného seriálu a studuje na škole pro nadpřirozená stvoření, která byla založena v závěru seriálu Upíří deníky. Všechny tři seriály jsou tak do určité míry propojeny.

Jak se povedl první díl?

Hodí se předem poznamenat, že seriál Legacies nejvíc ocení diváci, kteří znají a mají rádi jak Upíří deníky, tak i The Originals. Pokud jste oba seriály viděli, jistě vás potěší, že se v prvním díle Legacies objeví několik starých známých. Především pak Alaric Saltzman a jeho nyní již dospívající dcery, čarodějnická dvojčata Josie a Lizzie.

Tvůrci seriálu však počítali s tím, že se na něj budou dívat i nezasvěcení diváci. Základní vztahy mezi postavami a fungování daného fikčního světa je tak stručně, ale zároveň výstižně vysvětleno. Proto se v seriálu zorientujete, i kdybyste neviděli jediný díl Upířích deníků nebo The Originals. Narážky na starší seriály představují přidanou hodnotu pro jejich fanoušky, ale znalost obou seriálů není podstatná pro pochopení děje Legacies.

Cílovou skupinou se nepřekvapivě stanou mladší diváci, především pak dívky. V seriálu se hojně řeší milostné vztahy okořeněné nadpřirozenými schopnostmi všech zúčastněných. Nepřekvapivě je většina studentů školy modelově krásná, aby si na své přišlo nejedno divácké oko. Navzdory všemu cukrování a zájmu o opačné pohlaví (a občas i o stejné pohlaví) se však stále nacházíme ve škole pro nadpřirozená stvoření, takže o nebezpečí a prolitou krev v seriálu pravděpodobně nebude nouze. Hrdinové musí neustále kontrolovat své impulzy, aby někomu neublížili či hůř. Dá se tedy očekávat, že v dalších dílech budou nejednou válčit sami se sebou i s ostatními.

Legacies pokulhává po herecké stránce

Nutno poznamenat, že ani jeden z mladých herců neodvádí žádné extra výkony. Danielle Rose Russell zatím působí poměrně nevýrazně. Budoucí vývoj její hrdinky se dá navíc snadno odhadnout, aspoň pokud už máte trochu nakoukáno. Ze studentů tak nejsympatičtěji působí příjemně civilní Josie v podání Kaylee Bryant. Lépe si vede Alaric Saltzman, kterého stejně jako v Upířích denících ztvárňuje Matthew Davis. V souvislosti s Alaricem jsem si nemohla při sledování pilotního dílu nevzpomenout na X-Meny a koncept Xavierovy školy pro nadanou mládež (mutanty). Nevím, jestli se tvůrci nechali komiksem inspirovat, ale dá se očekávat, že Alaric Saltzman bude stejně jako profesor Charles Xavier řešit nejeden průšvih svých studentů. O zábavu tak budeme mít podle všeho vystaráno.

Přibližně čtyřicet minut pilotního dílu poměrně rychle uběhne. Pochválit si zaslouží i vydařené triky, především když dojde na nejrůznější kouzla a čáry. Vypadá to, že v následujících epizodách bychom se mohli více podívat i mimo prostory školy. Základní dějové linky byly nastoleny, takže seriál má našlápnuto velmi dobře. Snad svůj potenciál naplní.

Stojí za to pilot zkouknout?

Určitě ano. Zajímavých fantasy kousků pro mladé diváky není nikdy dost a seriál Legacies by mohl nabídnout podařenou směsici romance, kouzel a krve. Jestli jste tedy fanoušky nejrůznějších nadpřirozených potvor, dejte mu šanci. Povinností je pak pro všechny, komu se líbily předchozí seriály Upíří deníky a The Originals. Jestli je to váš případ, určitě oceníte šanci vrátit se do světa městečka Mystic Falls a jeho okolí a znovu potkat pár starých známých hrdinů.

70% Good

První díl nového seriálu Legacies zvládne představit hlavní hrdiny a nastolit základní konflikt, který se nejspíš bude proplétat celou sérií. Nejvíc si seriál vychutnají diváci ve věku hlavní hrdinky, kteří zbožňují upíry, čaroděje a vlkodlaky.

  • Hodnocení 70 %
Sdílet článek

Komentovat článek