Muzikál Mamma Mia! Here We Go Again: Láska i melancholie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Letní muzikál Mamma Mia! před deseti lety vtrhl jako velká voda do kin. Stalo se z něj dokonalé guilty pleasure plné podařených hudebních čísel a solidních herců. Nakonec jsme se po dlouhém desetiletí dočkali pokračování, které se nese na trochu jiné vlně než první díl. To však neznamená, že by nešlo o vydařený sequel.

Sophie (Amanda Seyfried) chystá velkolepé znovuotevření rodinného hotelu, jemuž její matka Donna (Meryl Streep) zasvětila život. Oporou je jí nejenom její přítel Sky (Dominic Cooper), ale rovněž všichni tři potenciální tátové: Sam (Pierce Brosnan), Bill (Stellan Skarsgård) a Harry (Colin Firth). Sophie ale přesto má plnou hlavu starostí… Ve stejnou dobu se paralelně odvíjí příběh, kdy se mladičká Donna (Lily James) vydává na poznávání světa. Její cesta ji zavede až na malý řecký ostrůvek, kde se osudově zamiluje, čímž se její život navždycky změní.

Muzikál na vážnou notičku

Tam, kde se první díl Mamma Mia! nesl převážně na optimistické notě, tento film zaujímá mnohem melancholičtější náladu. Obě hlavní hrdinky – Donna i Sophie – se ocitají v situaci naplněné problémy a čeká na ně mnoho strastí, než se dočkají šťastného konce. Film obsahuje nejednu dojemnou scénu, u nichž citlivější diváci možná začnou ronit slzy. Ti ostatní si pak vychutnají příjemně nazpívané písně, z nichž většina je pomalejší a značně procítěná.

Osobně jako nejvydařenější hodnotím akčnější hudební čísla: ztvárnění písně Mamma Mia! v podání mladé Donny a jejich kamarádek a závěrečnou hitovku Super Trouper, kde se objeví prakticky celé důležitější obsazení filmu. Hodí se však poznamenat, že všechny písničky si udržují poměrně vysokou úroveň, a to, která se vám bude nejvíc zamlouvat, závisí čistě na vašem hudebním vkusu. Jestli se chcete dojmout, film vám to umožní. Jestli se chcete rozezpívat u energického songu, rovněž dostanete příležitost.

Díky propojení dvou dějových linií, z nichž každá se odehrává v jiném čase, film udržuje relativně svižné tempo. Opakovaně se k němu pravděpodobně ihned vracet nebudete, ale na jedno zhlédnutí zabaví spolehlivě. Obzvlášť v chladnějších podzimních měsících jde o dobrý způsob, jak si znovu připomenout letní dny. Nemalá část příběhu se odehrává na řeckém ostrůvku, kde se divák i hrdinové mohou kochat krásnou přírodou a slunečním počasím (kterého se nám v těchto dnech již příliš nedostává).

Donna vs. Sophie

Co se hereckých výkonů týče, i zde si film vede obstojně. Lily James role mladé Donny sedla a její hlas se příjemně poslouchá. Dobře vybrané jsou představitelky mladších verzí jejích nejlepších kamarádek (Alexa Davies a především Jessica Keenan Wynn). Amanda Seyfried nemá tolik prostoru jako Lily James, ale vytříská z něj maximum. Víc času by si zasloužili nápadníci Donny, především Harry (Hugh Skinner), který je ve filmu poněkud upozaděný a chvílemi působí křečovitě. A co se přítomnosti Cher týče, ta sice svým výstupem potěší všechny své fanoušky, ale nelze přehlédnout, že její hrdinka působí násilně naroubovaná do děje.

Mamma Mia! Here We Go Again se nestane nejlepším snímkem vůbec, ale o to ani neusiloval. Jde o příjemnou, slunnou podívanou, která vám na dvě hodiny dovolí se uvolnit a třeba si i zazpívat společně s herci.

70% Good

Muzikál Mamma Mia! Here We Go Again je podařená letní jednohubka se sympatickým obsazením, která se sice nese v trochu jiném duchu než první díl, ale přesto nezklame.

  • Hodnocení 70 %
Sdílet článek

Komentovat článek