Marvel’s Daredevil: TOP 8 zajímavostí o seriálu od stanice Netflix

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Minule jsme se podívali na jedenáct zajímavostí o Daredevilovi, které spousta lidí dost možná neví. Dneska přejdeme od komiksů k televiznímu seriálu Daredevil od stanice Netflix. Zatímco budete sledovat v pořadí již třetí sérii, máte tak možnost dozvědět se zákulisní informace a detaily o seriálu, které jste doposud netušili! Jako v případě každého úspěšného televizního seriálu, i Daredevil má za sebou dlouhou a zajímavou historii, na kterou si dneska společně zčásti posvítíme.

Charlie Cox je první cizinec, který hraje Daredevila

Poslední dobou se zdá, že role amerických superhrdinů často připadají cizincům (obzvlášť Britům). Tom Holland (Spider-Man) vyrůstal v Londýně, Chris Hemsworth (Thor) je Australan, Benedict Cumberbatch (Doctor Strange) rovněž pochází z Londýna a Sebastian Stan (Winter Soldier) je původem z Rumunska.

Zato Daredevila až doposud ztvárňovali výhradně Američané. Charlie Cox je nicméně Brit a jako takový získal v tomto směru prvenství. Pro svou roli Matta Murdocka/Daredevila musel ovládnout americký přízvuk, ale jak jsme všichni mohli vidět, konečný výsledek za to rozhodně stojí. Kam se hrabe Ben Affleck… A mimochodem, když už je řeč o Affleckovi, věděli jste, že Christian Bale, který hrál Batmana, je také z Británie? Jak je ten svět malý…

Od zrzka k brunetovi

Superhrdinové často procházejí změnou zevnějšku. Komiksy a jejich filmové a seriálové adaptace jsou dvě rozdílná média a najít herce, který by vypadal úplně stejně jako komiksový hrdina, není lehké.

Občas jde o méně nápadné detaily (zatímco komiksový Iron Man má modré oči, Robert Downey jr. má hnědé oči), ale v případě Daredevila se v jednom bodě netrefili. Komiksový Matt Murdock má výrazně zrzavé vlasy, kdežto Charlie Cox má od přírody hnědé vlasy. Abychom byli vůči Netflixu a Coxovi spravedliví, uvažovalo se, že si Cox kvůli roli vlasy obarví. Vypadal však s nabarvenými zrzavými vlasy podivně, a tak se od této možnosti upustilo. Jde nicméně o pouhý kosmetický detail, který nemá sebemenší vliv na výslednou vysokou kvalitu tohoto seriálu.

Spolupráce s trenérem

Aby mohl přesvědčivě ztvárnit slepého člověka, Charlie Cox kvůli své roli spolupracoval se speciálním trenérem. Měl to o to ztížené tím, že když se zúčastnil castingu na roli Daredevila, ještě netušil, že by hrál slepého hrdinu. Na castingu totiž četl z falešného scénáře, v němž se jeho hrdina jmenoval Alex Everett, a nikoliv Matt Murdock.

Poté, co roli získal, Coxovým trenérem se stal Joe Strechay, který je už přes dvacet let slepý. Cox pozoroval, jakým způsobem se jeho trenér pohybuje, a kam se dívá při rozhovorech s lidmi (na jejich ústa). Cox rovněž zkoušel provozovat akrobatické kousky se zavázanýma očima. Díky Strechayovi se také naučil, jak zacházet se slepeckou holí a chodit po rušných ulicích, aniž by kvůli absenci zraku došlo k nehodě. Jeho oddanost přípravě se mu vyplatila, protože Mattu Murdockovi v Coxově podání jde snadno uvěřit, že je opravdu slepý.

Brzy po svém uvedení se seriál stal druhým nejstahovanějším na světě

Když nejde seriál sledovat legálním způsobem, zájemci o něj si vždycky nějak poradí. V případě Daredevila se toto pravidlo rozhodně v praxi osvědčilo. Pouhých pár týdnů po uvedení první série to Daredevil dotáhl na pozici druhého nejstahovanějšího seriálu vůbec (na prvním místě je Hra o trůny, kdyby vás to náhodou překvapilo). Nejvíce se seriál stahoval v Brazílii, poté následovala Indie a jako třetí se umístily Spojené Státy.

Charlie Cox ani Deborah Ann Woll předtím nečetli komiksy

Někteří představitelé superhrdinů jsou již od dětství vášnivými fanoušky hrdinů, které si později získají možnost zahrát. Tom Holland zbožňoval Spider-Mana dlouho předtím, než se jím stal díky Marvelovskému filmovému univerzu. Obdobně Grant Gustin hltal komiksy s Flashem už od útlého věku, a nyní tohoto superhrdinu ztvárňuje v seriálu The Flash!

Charlie Cox oproti tomu před získáním role Daredevila komiksy s ním nikdy nečetl, a ani neviděl film Daredevil z roku 2003 s Benem Affleckem. Komiksy začal louskat až se zpožděním, a dle Coxových slov šlo o štěstí, protože k roli díky tomu nepřistupoval s předem vytvořenými předsudky o charakteru své postavy.

Rovněž Deborah Ann Woll, která v seriálu hraje Murdockovu sekretářku a pozdější přítelkyni Karen Page, před vznikem seriálu komiksy nečetla. Jakmile roli získala, do komiksů se pustila se stejnou vervou jako Charlie Cox. Inu, víte, co se říká: lepší později než nikdy…

Charlie Cox dělal většinu svých akčních scén

Kdyby náhodou jeho oddanost roli nebyla už tak dost obdivuhodná, Charlie Cox rovněž dělá většinu svých akčních a bojových scén sám, bez větší pomoci kaskadéra. Samozřejmě se najdou cviky a triky, které Cox nezvládá (nejrůznější salta), a která za něj ztvární jeho kaskadér Chris Brewster. Když však Daredevila vidíme, jak dělá parkour, s někým se bije nebo naráží do stolů, vesměs vždycky je to opravdu Cox, kdo je pod maskou. Respekt!

Daredevil mohl být Michael C. Hall (a Bullseye Jason Statham)

Ještě než titulní roli získal Charlie Cox, nabízela se možnost, že by slepého superhrdinu mohl ztvárnit Michael C. Hall. Hall je nejlépe známý z televizního seriálu Dexter. Vidět ho jako Daredevila by bylo jistě zajímavé, ale roli nakonec ztvárnil mladší Cox. Ještě zajímavější by byla účast Jasona Stathama jako padoucha Bullseye. Statham, známý svými akčními rolemi, dostal nabídku hrát Bullseye v druhé sérii, ale roli odmítl.

Casting skrze Skype

Castingy většinou probíhají osobně… pokud zrovna nejste tisíce kilometrů daleko. Když se Elden Henson ucházel o roli Murdockova spolupracovníka a nejlepšího kamaráda Foggyho Nelsona, podnikl casting přes Skype namísto tradičního živého. Henson v tu dobu zrovna točil v Berlíně film Hunger Games: Síla vzdoru a nemohl na casting odjet. Podle Hensona byl casting přes Skype tak trochu noční můrou, protože mu Skype pořádně nefungoval na laptopu, a na mobilu to nešlo o moc lépe. Přes všechny potíže to Hensonovi nakonec tak jako tak vyšlo a roli získal.

Sdílet článek

Komentovat článek