Johhny English znovu zasahuje: Kam se hrabou technologie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Britský herec Rowan Atkinson nejvíc proslul jako nemluvný Mr. Bean. Atkinson má na kontě ovšem i řadu dalších zajímavých rolí. Jednou z nich je nešikovný, ale odhodlaný tajný agent Johnny English. Ten se vrací již ve třetím dobrodružství, aby znovu zachránil starou dobrou Británii!

Johnny English (Rowan Atkinson), agent bez bázně a hany, již odešel do špiónského důchodu a nyní se živí jako učitel zeměpisu (ale raději učí své mladé studenty špiónskému umění). English je nucen znovu se vrátit do akce, když neznámý hacker pronikne ke složkám všech aktivních agentů a odhalí jejich identity. Hackerské útoky se stále stupňují. Jestli má mít Johnny šanci zjistit, kdo za nimi stojí, bude muset čelit nejedné překážce. Například hrozbě v podobě neznámé krásné ženy (Olga Kurylenko). Je však vůbec možné, aby dokázal rafinovaného hackera porazit člověk, pro něhož je smartphone sprosté slovo?

Humor hezky po anglicku

V pořadí již třetí Englishovo dobrodružství sází na podobné ingredience jako předchozí dva díly. Znovu vysílá Johnnyho Englishe do akce, během níž hrdinný agent pokazí vše, co by se jen logicky (a občas i nelogicky) pokazit dalo. Přesto nakonec zvládne tváří v tvář hrozbě zvítězit a znovu nastolit bezpečí.

Film je v prvé řadě nefalšovaná komedie, a o vtipné okamžiky v něm není nouze. Atkinson s přibývajícími léty rozhodně neztratil svou schopnost diváka rozesmát. Způsob, jakým ovládá svou mimiku, nemá chybu, a nejzábavnější je leckdy právě v okamžicích, kdy nepoužívá žádná slova. Jako osobní vrchol v tomto směru hodnotím Johnnyho otestování nové technologie, která mu má umožnit si bezpečně projít bydliště podezřelého, nebo jeho energickou jízdu na tanečním parketu. Některé vtipy odhadnete s předstihem, ale většina jich zafunguje a pobaví.

Nejenom Johnny English vládne světu

Atkinson na sebe s přehledem vztahuje většinu pozornosti. Ani ostatní herci se ale neztratili. Znovu se vrátil na scénu rovněž Englishův špionážní partner Bough (Ben Miller), bez něhož by si ani English sám neporadil. V menší roličce britské premiérky pobaví Emma Thompson. Třešničkou na dortu je pak cameo několika již legendárních britských herců (Michael Gambon, Edward Fox a Charles Dance) jako dalších vysloužilých agentů.

Film díky rozumné stopáži ani ne hodinu a půl nemá šanci začít nudit. Jeho sledování, během něhož se budete nejednou smíchy otřásat, uteče velmi rychle. Jestli jste tedy fanoušky špiónských komedií, britského humoru, Rowana Atkinsona, či chcete vidět, jak dopadne souboj moderní technologie versus staré dobré triky, Johnny English znovu zasahuje je snímek, který byste si neměli nechat ujít. Film stále běží v kinech, tak na něj vyražte a vychutnejte si ho na velkém plátně, kde bude vyhlížet nejlépe.

70% Good

Agent jejího veličenstva Johnny English dokazuje, že doposud nepatří do starého železa a že i napotřetí je možné vytvořit vtipný film, u kterého se člověk odreaguje a pobaví nad eskapádami hlavního hrdiny.

  • Hodnocení 70 %
Sdílet článek

Komentovat článek