Film na DVD: Ledové království: Vánoce s Olafem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V krátkometrážním animovaném filmu Ledové království: Vánoce s Olafem se znovu navrátíme do světa úspěšného filmu Ledové království (2013), kde o magii ani zázraky není nouze.

Anna a Elsa se chystají oslavit své první pořádné Vánoce po dlouhé době. Snad nikdo z toho nemá větší radost než sněhulák Olaf. Jenže potom se ukáže, že Anna a Elsa nemají žádné vánoční tradice, které by mohly dodržovat. Olaf se proto rozhodne objet celé království a najít tu nejlepší tradici, kterou by sestrám mohl předložit a zachránit tak Vánoce. Jeho cesta se nicméně neobejde bez problémů.

Království humoru i akce

Jestli se vám líbil film Ledové království, tento snímek si nesmíte nechat ujít. Daří se mu úspěšně vykouzlit vánoční atmosféru, což vzhledem k blížícímu se prosinci není vůbec marné. Film je navíc sympaticky krátkou jednohubkou – trvá pouhých dvacet jedna minut, takže ho máte za chvíli zhlédnutý. Dostanete tak na malé ploše hodně zábavy. Olafovy eskapády nemají chybu, obzvlášť když se k nim přidá ještě sob Sven, Olafův věrný společník. V průběhu příběhu máme díky Olafově cestě možnost poznávat různá zákoutí království i osobité vánoční zvyky, z nichž některé jste doposud možná ani neznali.

Film navíc srší humorem, nechybí v něm řada vtipných okamžiků. Jako nejvydařenější scénu osobně hodnotím moment, kdy se Sven pokouší naznačit nechápavému Kristoffovi, že se Olaf ocitl v nebezpečí. Nejde však o jedinou vydařenou chvilku, a každý divák si najde tu svou, u níž se upřímně pobaví.

Led a písničky

Film je opět po vizuální stránce okouzlující stejně jako jeho celovečerní předchůdce. V reálném životě led nepůsobí příliš přívětivě, ale v tomto snímku se na něj krásně dívá. Obzvlášť když Elsa využije své schopnosti a začne si s ledem a sněhem hrát, to se je pak teprve na co koukat!

Jediné, co tak na snímku zamrzí, jsou písničky. Ne že by byly špatné, ale žádná z nich se pravděpodobně nestane vyloženou hitovkou, jako se to před lety podařilo Elsině Let It Go. To však neznamená, že by film nestál za zhlédnutí. Jde o příjemně ledovou podívanou, která dětského i staršího diváka zahřeje na srdci. Herci navíc odvádějí dobré hlasové výkony stejně jako v Ledovém království. Jestli se vám tedy Ledové království zamlouvalo, Ledové království: Vánoce s Olafem vás rovněž nezklame.

Film Ledové království: Vánoce s Olafem 17. října vydala na DVD společnost Magic Box.

70% Good

Ledové království: Vánoce s Olafem je podařená jednohubka, které se podaří vyvolat vánoční atmosféru, pobavit a hlavně divákům umožní se znovu setkat s jejich oblíbenými hrdiny z filmu Ledové království.

  • Hodnocení 70 %
Sdílet článek

Komentovat článek