Film na DVD: Dámský klub: Padesát odstínů lásky

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Romantická komedie Dámský klub se zaměřuje na stále poněkud opomíjené diváky – starší ženy. Vychutnat si film však zvládnou všichni, kterým přijde k duchu vtipná podívaná.

Čtveřice kamarádek se už dlouhá léta společně schází v knižním klubu. Jako nejnovější knihu ke čtení si vybraly erotický bestseller Padesát odstínů šedi. Román je inspiruje natolik, že se rozhodnou pozměnit své životy. Vivian (Jane Fonda), která je úspěšnou manažerkou hotelů, se znovu setká se svou láskou z mládí, a musí najít rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Diane (Diane Keaton) čelí svým dcerám, které ji nutí, aby se k nim po smrti manžela přestěhovala. Sharon (Candice Bergen) pracuje jako soudkyně a už patnáct let neměla přítele. A Carol (Mary Steenburgen) jako jediná z kamarádek žije v manželství, které ale postrádá hlubší intimitu.

Tenhle klub není pro nudný

Dámský klub díky rozdílným povahám a životním situací hlavních hrdinek obsahuje řadu humorných scén. Nejde o snímek, u něhož byste se smíchy popadali za břicho od začátku do konce, ale dílo, které vás v průběhu děje dobře naladí a pomůže vám se odreagovat. Honba za láskou holt zahrnuje nejrůznější trapné i leckdy takřka bizarní okamžiky, při nichž hrdinky trpí, ale diváci se zato dobře baví.

Největším kladem tohoto filmu je ale bezpochyby jeho herecké obsazení. Každá ze čtyř představitelek hlavní hrdinek se již stala legendou světa filmu a vidět je společně v jednom příběhu je radost. Diane ztvárněná Diane Keaton chvílemi působí lehce infantilně, ale s Andy Garcíou jim to vzájemně ladí. Jane Fonda se úspěšně vtělila do role sebevědomé a živelné Vivian. Carol v podání Mary Steenburgen působí sympaticky i odhodlaně, a její manželské patálie pobaví. A konečně je tu Candice Bergen, jejíž soudkyně Sharon se postará o jedny z nejvtipnějších okamžiků filmu.

Sympatická partička

Chemie mezi hrdinkami funguje spolehlivě a jejich vzájemné slovní přestřelky nemají chybu. Navíc je příjemné zase jednou vidět film, který do popředí nestaví mladé lidi, ale zaměřuje se na starší generaci. Nenechte se však zmást – příběh dokáže oslovit diváky nejrůznějšího věku. Obzvlášť jestli mají rádi některou ze zmíněných hereček či je prostě a jednoduše baví sledovat romantické komedie.

Snímek příjemným tempem plyne dopředu a nikdy nezačne nudit. Není v něm nouze o zábavné či chvílemi téměř srdceryvné momenty. Díky střídání příběhů jednotlivých hrdinek stále působí živým dojmem. Styl humoru založený na slovních hříčkách, občasných sexuálních narážkách (přece jenom hrdinky čtou Padesát odstínů šedi) a sarkasmu potěší. Dámský klub tak funguje jako skvělá jednohubka, která sice po příběhové stránce nenabídne nic moc originálního, ale na sobotní nudné odpoledne funguje dokonale.

Film Dámský klub 10. října vydává na DVD společnost Magic Box.

60% Good

Dámský klub zaujme především hereckými výkony čtyř hlavních hrdinek a svou sympaticky odlehčenou atmosférou, která z něj činí vhodnou podívanou na nudné odpoledne. Ačkoliv tak příběhově nenabízí nic příliš invenčního, stojí za zhlédnutí.

  • Hodnocení 60 %
Sdílet článek

Komentovat článek