Co nakupovat na Aliexpressu a na eBay?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nákupy online jsou už zcela běžné a mnoho českých rodin utratí ročně několik desítek tisíc korun na e-shopech. Online se dá nakoupit prakticky vše od oblečení, doplňků, jídla, nábytku, kosmetiky a mnoho jiného. Pokud chcete opravdu ušetřit, měli byste zpozornět – e-shopy Aliexpress a eBay jsou vaším řešením.

Oba dva jsou čínské e-shopy, které fungují podobně jako naše české Aukro. Prodejci jsou převážně z Číny, ale pár se jich najde i z USA nebo z Evropy. Pokud narazíte na evropského prodejce, máte štěstí a dodání bude o mnoho rychlejší. Dají se tam nakoupit věci v aukci nebo klasický prodej. Ceny jsou mnohonásobně nižší než v ČR. Ale vyplatí se pouze některé výrobky. Nákup oblečení v online e-shopech je vždy risk, na Aliexpressu nebo eBay bych to ale vůbec nedoporučovala, jelikož velikosti často vůbec neodpovídají našim českým velikostem. U bot platí to samé pravidlo.

Ale na druhou stranu např. bižuterie, vychytávky do domácnosti, pouzdra a jiné příslušenství na telefon, tašky na notebooky, kancelářské věci, dekorace nebo různé komponenty na DIY se určitě vyplatí. Nejen cenou, ale i kvalitou, velkým výběrem a mnoha variantami.

Kdo si počká, ten se dočká

Dodání je zpravidla zhruba 15-25 pracovních dní. Okolo Vánoc a konce roku to může být o trochu déle, ale dost záleží na situaci. Když chcete objednat nějaké dárky pro kamarádky z těchto e-shopy, rozhodně raději i 3 měsíce dopředu, abyste předešli pozdějším komplikacím. Platba probíhá pomocí platební karty nebo PayPal. Pokud vám ale zboží vůbec nepřijde, máte nárok na vrácení celé částky peněz zpět, jen je třeba včas otevřít tzv. spor a o peníze si požádat. Pokud náhodou zboží nepřijde (a cestě doručení se může stát cokoli), máte také nárok na peníze zpět.

Já sama osobně na těchto dvou e-shopech nakupuji už dlouho a relativně často. Spory jsem párkrát otevírala, ale zřídka. Z 98 % jsem se zbožím byla spokojená. Podívejte se sami, ale pro mě je to takový malý ráj 😊 jen pozor na závislost.

Sdílet článek

Komentovat článek