Basic kousky v šatníku jsou základ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte doma kupu oblečení, ale jednotlivé kousky k sobě prostě neladí a nejdou zkombinovat? Zkuste být trošku minimalističtí a kupujte si kousky, která dokážete snadno zkombinovat. Není lepší mít méně oblečení a kvalitní než plnou skříň oblečení, které ani nenosíte?

Přemýšlejte před koupí

Pokud si kupujete nový kousek oblečení, zkuste se nejprve zamyslet, zda ho vůbec unosíte či zda se nejedná jen o unáhlenou a nepromyšlenou koupi. Nenechte se zlákat akcemi a slevami, když momentálně oblečení zase tak nutně nepotřebujete. Nekupujte věci pouze proto, že je v akci, kupujte oblečení, když opravdu musíte. Pokud si ale myslíte, že vybraný kousek unosíte, ještě si v hlavě prolítněte, v čemu byste ho mohli nosit z těch kousků oblečení, co již máte doma. Je docela nepraktické, když si koupíte např. barevnou halenku, ale nemáte jednobarevné kalhoty či vhodné boty.

Basic kousky jsou základ

Základem každého šatníku by měly být basic kousky v barvách černá, šedá, hnědá a bílá. A poté další barevné kousky, které s těmito krásně sladíte. Je fajn mít i nějaká basic jednobarevná trička, která se dají lehce zkombinovat a nosit skoro se vším. Jednoduché basic kousky nemusíte kupovat za draho, stačí projít levnější obchody, jako je např. Tesco – F&F, CA, New Yorker, Kik atd. Tyto jednoduchá trička můžete mít klasicky k džínům a teniskám, ke sportovní sukni, k legínám, ke kožené bundičce atd. Prakticky k čemukoli. Jednoduché, univerzální, pohodlné a lehce kombinovatelné. Záleží jen na akci a vašich doplňcích.

Jeden kousek na více akcí? Ideální!

Jestliže máte v plánu si koupit šaty na něčí svatbu nebo zkoušky, opět je fajn přemýšlet, zda šaty po této události ještě využijete. Je užitečné myslet takto dopředu, protože si ušetříte případné starosti, peníze i čas. Pokud se např. vaše kamarádka vdává a vy si musíte pořídit nějaké vhodné šaty, kupte si takové šaty, ve kterých potom můžete jít do divadla, na zkoušky ve škole, oslavu kamarádčiných narozenin atd.

Neobklopujte se tolik materiálními věcmi, zkuste si vystačit s málem. Věřte, je skvělý pocit, když se na dovolenou sbalíte hned a nemusíte přemýšlet celé odpoledne, co si s sebou sbalíte.

Sdílet článek

Komentovat článek