Work and travel? Super volba!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mladí lidé často přemýšlí a uvažují nad cestováním nejen po Evropě, ale hlavně po Americe. Jasně, nedivím se, Amerika je nádherná. Ale bohužel pro nás velmi drahá, proto ne každý si to může dovolit. Pokud jsi ale student, do Ameriky můžeš vyrazit za malé peníze, něco málo si vydělat a ještě cestovat. Jak na to?

Jaké mám možnosti?

Student z Česka má mnoho výhod, protože máme mnoho smluv s univerzitami po celém světě. Je tu tedy jednak možnost studia na nějaké zahraniční univerzitě. Ať už díky programu erasmus+ nebo jiným stipendijním výměnným pobytům. Mnoho škol má také smluvní univerzity k vykonání praxe v zahraničí, jen je třeba se o těchto věcech zavčas informovat na studijním oddělení vaší univerzity.

Work and Travel

Dále potom je tu pro studenty program Work and Travel. Je to docela dost známý program a řekla bych, že velmi výhodný. Jedná se o program, kdy má student možnost získání letní brigády nebo práce v Americe a následně poté má volný čas na cestování po USA. Na program Work and Travel je třeba se hlásit s předstihem. Najděte si agenturu, která vám se vším pomůže, tím myslím, jednak pojištění, vízum, sehnání práce, ubytování a letenek. V případě nějakých nesrovnalostí a problémů na místě by vám agentura měla také pomoci. V ČR máme agentur několik, avšak doporučila bych hlavně ty největší a nejznámější a těmi jsou Student Agency, Alfa Agency nebo Czech us

Možná jste od kamarádů a známých slyšeli negativní komentáře na celý program. Ano, je to dost možné. Některé menší agentury v ČR si berou vysoké částky za zprostředkování víza, pojištění a letenek, ale najití ubytování a práce je zcela na vás. Ne každý ale sežene fajn práci nebo kolektiv spolubydlících. Proto se zavčasu o všem informujte a nenechte vše na poslední chvíli. Teď je ideální čas na přihlášky na další letní sezonu.

Práce v USA v rámci programu Work and Travel většinou začínají od cca května/června do července/srpna (dle domluvy) a poté máte nějaké volné dny nebo týdny na cestování. Vše záleží na vaší domluvě s agenturou a hlavně na tom, kdy vám končí vízum. Je obvyklé, že studenty většinou během cestování utratí velkou část svého výdělku, ale to k tomu patří. A za ty zážitky to rozhodně stojí.

 

 

Pokud se pro program rozhodnete, budu ráda za vaše zkušenosti a zážitky v komentářích!

Sdílet článek

Komentovat článek