Kam vyjet během podzimních víkendů?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podzim nám pomalu klepe na dveře a je čas promýšlet podzimní výlety nebo dovolenou. Možností je opravdu dost, vybírejte.

Wellness a odpočinek

Pokud cítíte, že je třeba relax a odpočinek, vyjeďte na nějaký relaxační wellness pobyt. Mnoho hotelů nabízí v ceně i různé masáže, koupele, plavání, zábaly, masky, jógu atd. Prakticky vše, na co si vzpomenete a co potřebujete. Moc fajn místa na relax jsou jak tady u nás v Čechách, tak i v zahraničí (např. Maďarsko, Švýcarsko, Německo a jiné lokality).

Aktivní dovolená

Pokud jste právě naopak nabití energií a je třeba ji z vás nějakým způsobem dostat, vyjeďte na nějaký aktivní víkendový výlet nebo dovolenou. Nejčastější destinací pro tuto skupinu lidí jsou hory a túry. Pro začátečníky bych doporučila české hory jako jsou Krkonoše, Šumava nebo Český ráj, pro pokročilé Vysoké a Nízké Tatry na Slovensku a pro úplné profíky poté Švýcarsko nebo Itálii.
Hory jsou přes podzim úžasné, protože listí padá všude okolo vás a vše je krásně barevné. Počasí je navíc úplně perfektní, jelikož není ani velké horko ani mega zima, takže ideální.

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy jsou pro podzim ideální. Je už po hlavní letní sezóně, takže největší nápor turistů bude pryč. A počasí bude jedna báseň. Můžete vyrazit po památkách v Čechách – parádní destinace jsou např. Kutná Hora, Karlovy Vary, Český Krumlov, Pálava, Liberec a jiné. Vzhledem k nízké ceně letenek nízkonákladových leteckých společností se někdy vyplatí spíše někam letět, než zůstat v naší krásné zemi. Ono ale zahraničí má něco do sebe. Cizí kultury a noví lidé vám váš výlet opět zpříjemní a vše si užijete ještě o to více.

Jediným negativem můžou být občasné přeháňky, ale to není nic, co by nás mělo odradit.

 

Tak co, na jaký zájezd nebo dovolenou vyrazíte během podzimu?

Sdílet článek

Komentovat článek