Jak na levné letenky a jízdenky?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cestování je stále více a více populární. Už to není jen ta “tradiční”letní dovolená do Chorvatska, ale i vzdálenější destinace. Však cestovat se dá i za levno. Jak tedy na levné letenky a jízdenky?

Cestovat za levno, tedy tzv. lowcost cestování je stále více populárnější. A není se čemu divit, každý chce ušetřit, ale vidět a zažít co nejvíce. A v cestování se rozhodně ušetřit dá a cestování lowcost je jedno z těch oblíbených způsobů jak vůbec cestovat. Ale není to zcela pro každého. Pokud chcete ušetřit na letenkách, je třeba počítat s economy class (tzn. jen příruční zavazadlo, málo místa na nohy, dlouhé přestupy, žádné jídlo v rámci letenky během cesty atd.). Pokud tedy máte rádi pohodlí, luxus, 1. třídu nebo třídu business, pravděpodobně lowcost forma cestování nebude úplně pro vás.

Hledejte a kupujte ihned

Pro levnější jízdenky a letenky je třeba být obezřetný, hledat a hledat. Nenechte se zlákat první nabídkou a hledejte dále. Občas dopravci zveřejní slevy na určité destinace, ale počítejte, že to bude pouze v určitém termínu – většinou v takovém termínu a čase, kdy by jindy moc lidí tento let nebo spoj nevyužilo. Pokud máte o tuto akci zájem, neváhejte a nakupujte ihned, jelikož vše bude během chvilky zcela vyprodáno.
Na druhou stranu ale přemýšlejte, jak moc je drahé ubytování a strava v dané lokalitě, kam chcete jet. Může se totiž stát, že za letenku sice zaplatíte pár stovek, ale např. doprava z letiště bude stát 2x tolik co tato letenka.

Anonymní režim a cookies

Velmi praktické se mi potvrdilo hledání letenek v anonymním prohlížeči. Letecké vyhledávače sbírají cookies a díky tomu poté vidí, že máte zájem o letenku např. z Prahy do Istanbulu a pokud ji vyhledáváte vícekrát, cenu vám automaticky zvýší a vy o tom ani nevíte.

Pro levné letenky sledujte stránky jako je např. https://www.cestujlevne.com/, https://honzovyletenky.cz/ nebo přímo webovky jednotlivých dopravců (např. RyanAir, Regio Jet, Leo Express a jiní).

 

 

Hodně zdaru při lovu levných letenek 🙂

Sdílet článek

1 komentář

  1. S tou cenou se mi stalo v Londýně, kdy letenka stojí méně než transport z letiště do centra. Jinak doporučuji různé webové srovnávače pro vyhledávání nejlepších letenek. Neexistuje jeden top vyhledávač, který by zobrazil vše a co nejlevněji, proto kombinace alespoň tří nejlepších zajistí výběr té nejlepší letenky.

    Krásně je vše rozepsáno na ara.cz, kde jsou doporučené i top srovnávače: http://ara.cz/rady-na-cestu/3-tajemstvi-pro-porizeni-nejlevnejsich-letenek. Doporučuji přečíst, pokud vás zajímá tato tematika.

Komentovat článek