Co dělat po absolvování školy?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Začátkem léta jste absolvovali školu a nevíte co dál? Práce je sice fajn řešení, ale ne každý se na ní po absolvování školy cítí. I když se zdá, že na mnoho variant řešení je pozdě, není tomu tak. Je tu mnoho možností a záleží jen na vašich preferencích.

Vysoká škola/vyšší odborná škola/Jazyková škola

Pokud se ještě stále cítíš na studium, zkus se zapsat na nějakou školu. Ve hře jsou vysoké školy, vyšší odborné školy nebo jazykové školy. Všude už sice začala výuka, ale pokud se s nimi domluvíš individuálně, je dost možné, že ještě stále shánějí studenty. Zkus jim zavolat a dozvíš se více!

Cestování

Pokud máš nějaké úspory a chceš na chvilku “vypadnout” z Čech, sbal si batoh a vyjeď do zahraničí. Nic ti nedá tolik zkušeností jako právě delší doba na cestě. Nejen, že si procvičíš cizí jazyky, naučíš se i samostatnosti, disciplíně, poznáš nové kultury, nové lidi, navštívíš nová místa a tohle všechno ti otevře dveře do nového světa. Věř mi, že se po delším cestování nevrátíš zpátky stejný a od té doby budeš chtít cestovat neustále. Cestování je jako droga :).

Erasmus+ projekty a školení


Pokud tě láká program erasmus+ jen si ještě neměl možnost se zúčastnit, teď je ta nejlepší doba! Na podzim a zimu už je vypsáno mnoho projektů, které potřebují zaplnit. Studenti většinou jezdí v době svého volna, v době školního roku jen málo, jelikož nechtějí tolik zameškat. Využij toho a přihlaš se! Zpočátku můžeš zkusit projekt třeba jen v ČR, který probíhá v češtině, poté klidně i v jiném městě Evropy. Opět ti to otevře dveře do “jiného” světa a poznáš zatím nepoznané.

EVS


Jestliže chceš spojit cestování a dobrovolničení, zapátrej po projektech EVS. Jsou to dobrovolnické projekty se stipendii pro mladé. Se stipendiem nebo kapesným se většinou dá v poklidu vyjít i bez předchozích úspor, ale dost také záleží na stylu života, zda daný člověk chodí do restaurací atd. A co se týče cestování, tak často mentoři nabízí společné výlety i s jinými dobrovolníky. Pokud tomu tak není, není nic jednoduššího, než zorganizovat výlet sám a navázat nová přátelství!

 

Sdílet článek

Komentovat článek