Amerika – tam to láká všechny, ale …

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Amerika je místo, kde se všichni mají dobře a je to sen mnoha z nás. Možná to tak vypadá, ale i Amerika má mnoho stinných stránek, díky kterým byste měli být opatrní.

Amerika

Spojené státy americké (neboli USA/Amerika) jsou jistě velkým snem mnoha z nás. Dalo by se říct, že USA je mistrem co se týče módy, hudby, filmu, toleranci k ostatním rasám, náboženství, pohlaví nebo sexuální orientaci. Jediné, co USA chybí je historie a tradiční kultury. Ale tím, že i tak je v USA co navštěvovat, myslím, že to zase tak nevadí. Však jejich národní parky jsou naprosto dokonalé!

Pohádka nebo noční můra?

Mnoho mladých lidí z Evropy se chce postupem času přestěhovat do Ameriky a zkusit tamní život. Protože dle zpráv, fotek a videí to tak vše vypadá jako v ráji – obrovská města, kde se všude dostanete taxíky, vysoké výdělky, krásné moderní byty a domy, centrum je plné restaurací, obchodů, kaváren a barů. Univerzitní život vypadá jako dovolená a pokud bydlíte blízko pláže, máte vystaráno. Všude mnoho nových lidí různého původu a smýšlení.

Ano, zpočátku, to může vypadat jako sen nebo pohádka. Ale nezapomeňte, že USA je pro nás neuvěřitelně drahá. A to nemluvím jen o letence (s přestupy samozřejmě), ale hlavně jídlo, doprava, nájem a kauce bytů, prostě vše. Proto pokud se do Ameriky chystáte, rozhodně začnete šetřit ve velkém. Pokud se chcete dostat z bodu A do bodu B, vyčleňte si na to dostatek času. Podle mapy tam sice máte být za 30 minut, ale centra měst jsou věčně zacpaná, takže počítejte 2x tolik času. Nemají tam tak rozšířenou síť MHD a metra, tudíž bez auta jste dost v nevýhodě. Obchody, restaurace a kavárny jsou věčně přeplněné a není si kam sednout.

Amerika je určitě moc fajn místo pro život, ale rozhodně ne pro každého. Zpočátku je to dost šok a vy si budete říkat, že Praha nebo Vídeň jsou jen malé vesničky. Život v USA je trošku jiný, než tady v Čechách a i když to může vypadat jako skvělý nápad, je dost možné, že si to zanedlouho rozmyslíte.

Sdílet článek

Komentovat článek