Tom Hardy: 10 zajímavostí o nejnovějším Venomovi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kiny se momentálně prohání antihrdina Venom, jehož hraje Tom Hardy. O Venomovi jsme více psali ve článku Venom: 9 zajímavostí, o kterých Venom nechce, abyste je věděli. Ale zpět k Hardymu. Tento britský herec má za sebou spoustu jiných hereckých úloh a v jeho životě se toho událo mnoho zajímavého. Dneska se proto mrkneme na deset zajímavostí, které jste možná netušili o Tomu Hardym!

Narození a začátky

Tom Hardy se narodil 15. září 1977 – nedávno tedy oslavil jednačtyřicáté narozeniny. Jeho celé křestní jméno zní Edward Thomas. Jako teenager opakovaně čelil problémům se zákonem, což ho do určité míry možná předurčilo k rolím průšvihářů a záporáků. Hardy pochází z umělecké rodiny, takže v jeho případě jablko nepadlo daleko od stromu. Jeho otec Edward Hardy je spisovatel a matka Anne se věnuje malířství. Herectvím se rozhodl zabývat, protože si myslel, že šlo o jedinou věc, v níž byl dobrý. To nemůžeme posoudit, ale jedna věc je jistá – minimálně zčásti měl pravdu. Herectví mu zatraceně jde.

Herec i model

Nejenom herectvím je člověk živ, zdá se. Ještě než se Hardy objevil ve své první významnější roli, krátce se věnoval modelingu. Ve dvaceti letech vyhrál modelingovou soutěž pořádanou v rámci pořadu The Big Breakfast. Jako výhru obdržel tři tisíce dolarů, takže s výsledkem byl pravděpodobně spokojený.

Když nehraju, rapuji

Během začátků své kariéry se Hardy rovněž věnoval rapování pod přezdívkou Tommy NO 1. Společně se svým kamarádem dal dohromady kazetu s názvem Falling on your arse in 1999, která se nicméně širšího uveřejněního dočkala až v roce 2018, devatenáct let po svém vzniku.

Hardy ovládá MMA

Hardy je frajer nejenom ve filmech, ale i v reálném životě. Během přípravy k filmu Warrior (2011) se začal věnovat MMA, tedy mixed martial arts. Jeho bojové schopnosti pak občas můžeme vidět i ve filmech, kde vystupuje.

Jeho vzorem je Gary Oldman

Když dojde na idoly, skoro každý herec jeden má. V případě Toma Hardyho je vzorem jeho britský kolega Gary Oldman. Společně se objevili ve filmech Jeden musí z kola ven (2011), Temný rytíř povstal (2012), Země bez zákona (2012) a Dítě číslo 44 (2015). Hardymu se tak pravděpodobně splnil jeden z jeho snů.

Hardy má rád psy

Pes je nejlepší přítel člověka, říkává se občas. V Hardyho případě to platí. Momentálně má dva psy, které oba zachránil před útulkem.

Extrémní proměna

Hardy se nebojí kvůli svým filmovým rolím zajít do extrémních délek a značně pozměnit svou fyzičku. Pro film Bronson (2008) přibral devatenáct kilogramů, zatímco pro snímky Warrior a Temný rytíř povstal musel opakovaně výrazně nabrat svalovou hmotu a hodně cvičit. Kvůli snímku Warrior například cvičil až deset hodin denně sedm dní v týdnu!

Hardy miluje balet

Podle drsňáků, které často ztvárňuje, byste to do něj možná neřekli, ale Hardy má rád balet. Každý rok se například vydává zhlédnout představení Louskáčka a podporuje Anglický národní balet.

Mohl si zahrát pana Darcyho

Tom Hardy nemá zrovna reputaci jako romantický hrdina ve filmech (jednou výjimkou je například romantická komedie Tohle je válka! z roku 2012, a i tato role obsahuje akční prvky). Proto mnohé překvapí, že se ucházel o roli pana Darcyho v proslulém příběhu Pýcha a předsudek. V kostýmní romanci Pýcha a předsudek (2005) se nakonec partnerem Keiry Knightley ale stal místo Hardyho herec Matthew Macfadyen.

Raději ztvárňuje padouchy

Nakonec Hardymu ale nemusí být líto, že roli pana Darcyho nezískal. Dle svého vlastního vyjádření totiž Hardy daleko raději hraje padouchy než hrdiny. Hrdinové mu připadají nudní. Navíc mu hraní antagonistů pomohlo se vyrovnat se špatnými vzpomínkami s dětství, kdy byl malý, hubený, slabý a hodně se bál.

Sdílet článek

Komentovat článek