Shopaholic Nicol v Africe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Známá česká YouTuberka Shopaholic Nicol (Nikola Čechová) vyrazila 2 dny nazpět do Afriky. Pobude tam 10 dní. Co tam bude dělat a jak se na vše těší?

Proč Afrika?

Shopaholic Nicol je jedna z průkopnic české YouTube scény. Točí videa již od její vysoké školy. Dnes sice již točí po málu, ale za to má stále více a více fanoušků na sociálních sítích. Začala se také věnovat moderování a YouTube bere jako takovou doplňkovou aktivitu. Sama se ke spolupracem vyjádřila tak, že je za ně ráda, ale přijímá pouze ty, co jí něco řeknou a ráda produkt propaguje. Teď přišla nabídka výletu do Afriky a tak vyrazila!

Nicol jela do Afriky s Člověkem v tísni celkem na 10 dní. Jede přímo do hlavního města Zambie a poté se přesouvá i do dalších míst, kam byla pozvána jako spolupráce. Nějaký čas stráví s rodinami a potom pár dní bude i cestovat po turistických místec. Od celého výletu si slibuje, že uvidí, vše na vlastní oči, ráda by poznala i místní zvyky a celkově jaká je Afriky. O celém výletu bude točit video. Afrika asi není její vysněnou destinací, kam by se chtěl podívat, ale určitě je fajn vše vidět, když má takovou možnost.

Bylo jí řečeno, že nesmí přivést moc dárků (nebo spíš žádné), jelikož poté místní předpokládají, že dárky budou vozit všichni “bílý návštěvníci”. Rozhodla se tedy tam vzít svůj instax, místní vyfotit s rodinami a fotky jim tam nechat. Přijde mi to jako docela fajn nápad, jen bych asi stejně nějaké malé dárečky v podobě sladkostí pro rodinky vzala.

Jak asi víte, Afrika patří mezi nejchudší oblasti světa vůbec. Nedostatek jídla, vzdělání a lékařské péče je tam zcela běžný. Nicol toto dost děsí a jsem zvědavá jak to tam vše zvládne. Hlavně ona jakožto velká fanynka instagramu se hlavně děsila nedostatku wifi a internetu. Co myslíte, zvládne to?

Sdílet článek

1 komentář

  1. Viktória on

    Ahoj,
    Super článok,a všetko len jedna vec:Ak by Africké deti dostali sladkosti,pravdepodobne by nevedeli čo s ňou robiť.Ich rodiny takisto.Tam je naozaj taká chudoba,že tam sladkosti,a takéto nepoznajú.Ja sama som tam bola,takže tak.Inak naozaj fajn článok.

Komentovat článek