Forbes vyhlásil 100 největších boháčů – V čem udělali díru do světa?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Magazín Forbes každoročně připravuje několik žebříčků. U nás je například populární seznam nejvlivnějších lidí na sociálních sítích. Celosvětově nejvyhledávanějším a nejočekávanějším je však seznam 100 nejbohatších lidí planety. V čem se dá takto nechutně zbohatnout?

1. Jeff Bezos

Majetek v hodnotě: 112 mld. USD

54letý Jeff je dle Forbes nejbohatším mužem už od října roku 2017, patří mu totiž 16 % Amazonu, který sám založil. „Pár dolarů“ mu také přinese to, že do svého impéria přikoupil Americký deník The Washington Post. V případě nutnosti budete muset do Seattlu, kde žije. Bohužel je ale ženatý.

2. Bill Gates

Majetek v hodnotě: 90 mld. USD

Bill byl 24x za sebou prohlášen nejbohatším obyvatelem USA. Pokud chcete taky, tak jste měli v roce 1975 založit Microsoft. V současné době se ale věnuje spíše charitě a se svou ženou předsedá vlastní nadaci, která nese jejich jména. Jako svůj životní cíl má vymýcení obrny.

3. Warren Buffett

Majetek v hodnotě: 84 mld. USD

Warren Buffett zase věděl, do čeho má smysl investovat. Díky svým skvělým schopnostem si vysloužil přezdívku „Věštec z Omahy“. Svou první investici učinil už v 11 letech. Většinu svého jmění se zavázal věnovat rovněž charitě.

4. Bernard Arnault

Majetek v hodnotě: 72 mld. USD

Forbes konečně našel i Evropana. Tento znalec módy je vládcem značek jako je Luise Viutton, Bulgari, Sephora či Don Periognon. Hlavní zisk má tak právě z vlastnictví těchto luxusních značek. Mezi boháče se letos vyšvihl poprvé, jelikož jeho konglomerát LVMH za rok 2016 ohlásil rekordní tržby. Vítej, Bernarde.

5. Mark Zuckerberg

Majetek v hodnotě: 71 mld. USD

Po Billu Gatesovi jistě nejznámější boháč. Zakladatel Facebooku, který založil v pouhých 19 letech, stále vlastní jeho 17 %. Spolu s manželkou se zavázali, že věnují na charitu 99 % všeho zisku, který pochází z Facebooku. Něco málo mu asi ještě zbyde.

6. Amancio Ortega

Majetek v hodnotě: 70 mld. USD

Na šesté místo dle Forbes patří další módní guru. Ortega je průkopníkem tzv. fast fashion. Do tohoto konceptu patří mnoho značek, jednou z nich je například ZARA. Mezi jeho koníčky patří nakupování domů po celém světe.

7. Carlos Slim Helú

Majetek v hodnotě: 67 mld. USD

Carlos je sice sedmým na světe, avšak prvním v Mexiku. Za vše může to, že vlastní největší telekomunikační firmu v Latinské Americe. Nějaké korunky však přineslo i to, že vlastní 17 % legendárního The New York Times. Dámy pozor, je to vdovec.

8. Charles Koch

Majetek v hodnotě: 60 mld. USD

Charles Koch zbohatl různě. Ropný, energetický, finanční, papírenský průmysl… Většinu firem má v 42 % vlastnictví on a dalších 42 % jeho bratr. Oba patří mezi opravdu kontroverzní americké muže, místo na charitu totiž peníze posílají nejrůznějším politickým think-tankům.

9. David Koch

Majetek v hodnotě: 60 mld. USD

Na další místo zařadil Forbes logicky Davida Kocha, bratra výše zmíněného Charlese. Podniká úplně v tom samém, vlastní procentuálně stejně. V roce 1980 chtěl být dokonce viceprezidentem země. Získal 1 %.

10. Larry Ellison

Majetek v hodnotě: 58 mld. USD

První desítku nechutných boháčů uzavírá majitel softwarové společností Oracle. Rozvedený, dámy, ROZVEDENÝ Larry na vás čeká v Californii.

První ženou v tomto žebříčku je dle Forbes Susanne Klatten. Na krásné 33. místo se dostala díly dědictví podílu v automobilce BMW. Susanne a její bratr Stefan dohromady vlastní bezmála polovinu společnosti. Moc se toho o ní neví, dost si střeží soukromí.

Jediným Čechem mezi boháči je Petr Kellner, kterého najdeme „až“ na 88. pozici. Dle Forbes se pyšní majetkem 15 mld. USD. V žebříčku je letos poprvé, takže gratulujeme k reprezentaci země.

Kompletní stovku všech miliardářů představil Forbes ve svém článku.

Sdílet článek

Komentovat článek