Charlie Cox: TOP 8 zajímavostí o nejnovějším Daredevilovi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Již jsme v rámci našeho článkového speciálu o Daredevilovi probrali jeho komiksovou podobu i seriál Netflixu. Dneska sérii uzavřeme a podíváme se na člověka, bez kterého by seriál Daredevil byl sotva poloviční. Dámy a pánové, na scénu přichází Charlie Cox… a osm zajímavostí o něm, které jste (možná) dosud neznali!

Cox má urozený původ

Kdybyste se Coxe zeptali na jeho rodokmen, měl by o čem vyprávět. V jeho rodové linii se objevila řada význačných lidí. Ačkoliv sám Cox je rodilý Angličan, mnoho jeho významnějších předků působilo ve Skotsku, přičemž mezi nimi najdete nejednoho baroneta, hraběte a člena parlamentu. Jiný Coxův předek, Andrew Elliot, byl posledním britským koloniálním guvernérem New Yorku. Námořní kapitán Frederick Lewis Maitland úspěšně bránil Savannah v Georgii proti obléhání v roce 1799. Vyrovnat se obdobně vlivným předkům nebude lehké, ale Cox zatím v tomto směru odvádí zatraceně dobrou práci.

Kvůli Al Pacinovi sekl se školou

Jako mladík se Cox nechal zapsat na prestižní hereckou školu Bristol Old Vic Theatre School, kterou nezaložil nikdo jiný než legendární britský režisér a herec Laurence Olivier. Dobrý začátek kariéry, nemyslíte? Cox ale našel ještě lepší variantu, když získal nabídku na roli ve filmu Kupec benátský (2004) – a možnost zahrát si po boku Al Pacina si mladičký herec prostě nemohl nechat ujít. Seknul tak se školou a plně se vrhnul do natáčení filmů a seriálů. Když se zpětně podíváme na jeho kariéru, definitivně šlo o správné rozhodnutí!

Nepoužívá sociální média

Na rozdíl od mnoha jiných slavných herců jeho generace si Cox doposud nenašel cestu k sociálním médiím. Nenajdete ho tak na Facebooku, Twitteru, Instagramu ani nikde jinde. Jestli se to v budoucnu změní, těžko říct. Cox sám prohlásil, že kdyby si někdy založil účet online, první, koho by sledoval, by byla Oprah Winfrey. Nevím, jak vy, ale selfíčka z natáčení Daredevila by nemusela být vůbec marná.

Jeho oblíbený film je Příběh hraček

Jedním z Coxových oblíbených filmů je animovaný Příběh hraček (1995). Ať už jde o lásku z mládí či posedlost z dospělosti, dobrý vkus se holt nezapře.

Žije v Londýně se svým bratrem

Ačkoliv díky svým hereckým rolím získal možnost cestovat do nejrůznějších zemí světa (podíval se například do Austrálie, Hong Kongu a více zemí Evropy) a během natáčení Daredevila strávil nemálo času v New Yorku, Cox je stále srdcem i duší Londýňan. V Londýně doposud žije v jednom domě se svým bratrem (kromě něj má Cox ještě další tři sourozence).

Zůstává při zemi

Některým hercům sláva postupně stoupne do hlavy. Cox ale navzdory úspěchu Daredevila, získání herecké ceny Screen Actors Guild Award a lásce fanoušků zůstává stát při zemi. K herectví se vyjádřil následovně:

Je tak snadné stát se posedlým filmovým průmyslem a tím, že nás lidé poznávají, že můžeme zapomenout, že nezachraňujeme svět. Jsme jenom herci, kteří se snaží pobavit lidi.

A:

Sláva mě děsí, to můžu prohlásit zcela upřímně. Bojíte se, že když lidé poznají vaše opravdové já, nebudou vás mít rádi.

Rád by si zahrál Spider-Mana

Daredevil není jediný superhrdina Marvelu, který je Coxovi blízký. Jednou prohlásil, že by si rád zahrál Spider-Mana, ale je na to bohužel už příliš starý. To je nejspíš pravda, ale nic není vyloučeno a kdyby někdy Marvel připravoval film se Spider-Manem v budoucnosti, Cox by se této role jistě ujal se ctí, stejně jako to udělal s Daredevilem. Cox rovněž prozradil, že by rád viděl spolupráci Daredevila a Spider-Mana na plátně:

Rád bych vidět Petera Parkera a Daredevila se společně poflakovat. V jednom z komiksů je úžasný příběh, kdy Matt Murdock musí obhajovat Daredevila, a tak si Peter Parker obleče jeho kostým. Prostě skvělý příběh.

Kdyby se nevěnoval herectví, hrál by fotbal

Cox je velkým fanouškem Arsenalu a o fotbalu uvažoval jako o své profesionální kariéře. Kdyby neuspěl na herecké dráze, věnoval by se právě fotbalu. Což o to, kondičku by na to nejspíš měl, ostatně většinu bojových scén a akrobatických kousků v Daredevilovi provádí sám.

Sdílet článek

Komentovat článek