Andrej Babiš neurvale urazil matku Emmy Smetana, co ona na to?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Emma Smetana umí být pěkná osina v zadku. Hlavním důvodem jejího odchodu z TV Nova byla její údajná neoblíbenost mezi kolegy, na předávání cen Czech Blog Awards si pustila zase pusu na špacír a moralizovalamezi Youtubery. Teď se toho nebála a na tiskovce se pustila do samotného poloboha. Čím Andrej Babiš před všemi přítomnými urazil její matku.

Když přistoupil Andrej Babiš za pultík, z řad novinářů se ozvalo „Emma Smetana, DVTV“. Hned s první otázkou se rozhodla, že nebude chodit kolem horké kaše a zeptala se Babiše, zda lituje svých vlastních slov, když řekl, že by se prezident Zeman měl zbavit některých svých spolupracovníků. Snažila se ještě položit druhou část otázky, avšak Andrej Babiš Emmě Smetaně skočil do řeči svou čechoslovenštinou.

Andrej Babiš vs. Emma Smetana

Já jsem ale neříkal,  ..já, já, já.. jako prosím vás, viete, že dycky něco řeknu a potom to všichni opakujete. Já jsem neřekl, že se má zbavit svých spolupracovníků. Já jsem řekl, že v minulosti mu jeho spolupracovníci nedělali dobrou reklamu. Tak si to dohledejte, já bych si nic takového jako nedovolil. Takže … já myslím …, že to bylo jasné vyjádření. A víc k tomu nemám co říct.“

Příspěvek sdílený DVTV (@dvtv),

Což Emmu Smetanu ne zcela uspokojilo a ptala se dále na otázku, že když v roce 2013 Andrej Babiš řekl pro Českou pozici, že je Miloš Zeman pokračovatelem Klausovy éry, svou kandidaturou by si pouze léčil ego a rozděloval by společnost. Nestačila dopovědět a Andrej Babiš opět skáče do řeči poněkud zvláštním oslovením.

 „Pane redaktore, ale…, ale tohle všechno jsme už slyšeli. Víte, váš problém je, že vy nejste objektivní novinářka. Vy jste aktivisti, i ta vaše DVTV je antibabišovská, a mě to mrzí, měla byste dělat objektivní novinařinu.“ 

Neubránil se však tomu, že navrch přidal jednu urážku, která se opravdu k muži jeho postavení nehodí. No jo, akce budí reakci.

Já se můžu vyjádřit k tomu, jak vy přistupujete k mojí osobě. I vaše rodina, paní Pajerová (matka Emmy Smetana, pozn. red.), která se ze svazačky cestou na Albertov stala revolucionářkou, zkusme si to říct někde jinde.“

Emma Smetana na to reagovala, zda si tedy mohou rovnou veřejně ujasnit, zda děti mohou za své rodiče (i kdyby to byla pravda), což bylo už ponecháno bez komentáře a prostor dostal další tazatel.

Není omluva, jako omluva

Marek Prchal, kterého můžete znát jako Andreje Babiše na sociálních sítích pak asi štěstím do stropu zrovna neskákal. Ono z ničeho nic někomu urážet rodinu asi nebylo zrovna na pořadu dne jeho marketingového týmu.

I mocný Andrej Babiš pak musel zpytovat svědomí a omluvit se. Dokonce 2x!

Příspěvek sdílený DVTV (@dvtv),

Jak se sama Emma Smetana pochlubila, obě omluvy přijala. Nezapomněla však dodat, že odpověď na otázku stále nedostala. Tak jak je to, Andreji?

Sdílet článek

Komentovat článek